Avtor: Župnija Dutovlje Objavljeno: 18. 08. 2019

PRAZNIK SV. JAKOBA NA VELIKEM DOLU

Na 17. navadno nedeljo dne 28. 7. 2019 popoldne je bil na Velikem Dolu v polni cerkvi  shod vaškega zavetnika sv. Jakoba s slovesno sveto mašo, ki jo je daroval nekdanji župnik Lojze Šinkovec, sedaj župnik na Otlici. Poleg nekdanjega župnika Lojzeta Šinkovca so pri sveti maši somaševali še domači župnik Gašper Lipušček, komenski župnik Marjan Jakopič ter štanjelski župnik Ciril Metod Cej.

Glavni oltar v cerkvi Sv. Jakoba na Velikem Dolu

G. Lojze je v pridigi povedal, kako lepo mu je bilo biti župnijski upravitelj župnije na Velikem Dolu, čeprav le kratek čas 1 leta (1999), ko je župnijo Veliki Dol prevzel od župnijskega upravitelja iz Komna, saj je bila do leta 1999 Župnija Veliki Dol oskrbovana iz Komna. V svojem kratkem času upravljanja župnije je poskrbel za obnovo vaškega zvonika. Povedal je, da je bilo sodelovanje z vaščani lepo in da ima vas v lepem spominu.

Med mašo je prepeval domači cerkveni pevski zbor pod vodstvom organista in zborovodje Lea Čotarja, bralci so sodelovali z branjem beril, uvoda v mašo, uvoda v Očenaš, pozdrava miru in zahvale.

Cerkveni pevski zbor Veliki Dol skupaj z župnikom in gosti

Letos procesije sv. Rešnjega telesa in krvi po vasi ni bilo, zaradi dežja.

Po sveti maši je bila v vaškem domu pogostitev, ki so jo pripravile skrbne in pridne vaščanke ter ples z ansamblom Amor.

Članek pripravil: Leo Čotar