Avtor: Župnija Dutovlje Objavljeno: 19. 12. 2018

VABLJENI NA OGLED JASLIC

V Kazljah je v "Vahtnici" poleg cerkve Sv. Lovrenca na ogled razstava muzeja jaslic s celega sveta in si jo je mogoče ogledati vsak dan med 10. in 17. uro. Informacije in rezervacije: Gregor Tozon na 031 548 577.

Štanjel vabi na raziskovanje po srednjeveški vasi s pomočjo 55 jaslic. Do 6. januarja bodo uličicam starega Štanjela praznični duh vlivale božične jaslice, ki so jih v starem mestnem jedru postavile vaščanke in vaščani Štanjela. Ogled si lahko popestrite z nagradno igro "Odkrij božične jaslice po kotičkih srednjeveškega Štanjela". Nekatere od jaslic so bolj izpostavljene, spet druge pa so nekoliko bolj skrite. Več informacij o nagradni igri je dostopnih tu.

Na Sveti Gori so  jaslice na ogled v Frančiškanski dvorani do 6. januarja, in sicer ob nedeljah in praznikih med 9. in 19. uro, ob delavnikih in sobotah med 10. in 18. uro.  3. in 4. januarja pa med 14. in 18. uro.

V Vipavskem Križu so v praznične dni vstopili z odprtjem tradicionalne razstave  več kot 100 jaslic v domu krajanov, gostujejo tudi papirnate jaslice, ki so bile lani razstavljene v Rimu. Razstavo si bo mogoče ogledati do 6. januarja, vsak dan med 14. in 20. uro ali po dogovoru. Sicer pa jaslice krasijo tudi dvorišča in okna kriških domačij.

Od petka, 21., do nedelje, 30. decembra, bodo pod okriljem Zavoda Vipavski Križ v grajski kleti na ogled sedemmetrske jaslice, ki jih je izdelala Neva Šušmelj iz Prvačine, ter unikatne jaslice iz trte. Turistično društvo pa bo 23. decembra uprizorilo Božično zgodbo in žive jaslice.

Edinstveni muzej jaslic na Brezju je vreden obiska saj širše predstavlja bogato zbirko jaslic iz Slovenije in tujine. V zbirki, se je nabralo že preko 450 jaslic. Več informacij na tej povezavi.

Vir informacij: Primorske novice in Visit Kras.